Aşı Bilgi sistemi tanıtılıyor

 Aşı Bilgi sistemi tanıtılıyor

[ad_1]

Aşı bilgi sistemi, düzenlenen basın toplantısı ile tanıtıldı.

Sağlık Bakanı Dt. Ünal Üstel, ilgili bakanlık müdürleriyle birlikte Dış İşleri Bakanlığı Uğur Umar Konferans Salonunda yapılan toplantıda, sistemin kullanımına ilişkin bilgiler verdi.

Toplantıya Başbakan Ersan Saner de katıldı.

Aşı Bilgi Sisteminin bilgisayar ve mobil cihazlardan kullanımı konusunda sunum gerçekleştirildi.

Sağlık Bakanı Üstel: 3 hedef: Online aşı bilgilendirme sistemi, ev karantinası ve ilaç programı

Sağlık Bakanı Üstel, Başbakan Ersan Saner’e ve ekip arkadaşlarına teşekkür etti. Göreve geldiğinde koyduğu hedeflerin online aşı bilgilendirme sistemi, ev karantinası ve online ilaç programının bir merkezden kontrol edilmesi olduğuna işaret eden Üstel, bu hedefler için çalıştıklarını ifade etti.

Aşıyı şeffaf, adaletli bir şekilde uygulamak ve insanların oturdukları yerden aşı randevularını alabilmeleri için bu çalışmanın başladığını belirten Üstel, aşılamanın da sürdüğünü belirtti.

“AstraZenaca durdu, aşılanan 1500 kişi takip ediliyor, olumsuz bir bulgu yok”

AstraZenaca aşılarının durdurulduğunu, aşılanan 1500 kişinin de yakından takip edildiğini belirten Bakan Üstel, bugüne kadar herhangi bir olumsuz bulguya rastlanmadığını da açıkladı.

Mutasyon virüs kitlerini de ülkeye getirdiklerini ve Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde testlerin yapıldığını belirten Üstel, sonuçların paylaşılacağını kaydetti.

“Gerçek neticeleri sizlerle paylaşıyoruz, bundan sonra da paylaşacağız”

Antijen testlerin de başladığını ifade eden Bakan Üstel, taramaların daha hızlı gerçekleştirileceğini, DNA Laboratuvarı’nın büyütüleceğini söyledi. Özel sektörden alınan hizmet karşılığı PCR testlerinin de yeniden kontrol edildiğini ifade eden Üstel, Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı vaka sayısına ilişkin iddialar olduğuna işaret etti, “Gerçek neticeleri sizlerle paylaşıyoruz, bundan sonra da paylaşacağız” dedi.

Sağlık Bakanı Ünal Üstel, bazı mekanların belirli şartlarla açıldığını yalnız insanların ders çıkarmadığı ve istenilen maske, mesafe kurallarının suiistimal edildiği gözlemini belirtti, halka kurallara uyma çağrısı yaptı.

Başbakan Saner: “Vatandaşa direk ulaşmada büyük katkı sağlayacak”

saner-saglik.jpg

Başbakan Ersan Saner, sistemin hizmete girmesine katkı koyan herkese teşekkür etti. Saner, Aşı Bilgi Sistemi’nin vatandaşa direk ulaşmada büyük katkı sağlayacağı düşüncesini belirtti.

Coronavirüs vaka ve ölüm sayılarına ilişkin dünyadan örnekler veren Başbakan Saner, ülke olarak görece iyi durumda olduğumuzu ifade etti, eski ve yeni Sağlık Bakanları’na teşekkür etti.

Türkiye’nin desteği ile aşı konusunda da iyi durumda olduğumuzu ifade eden Başbakan Saner, bu sistemle bir adım daha ileriye gidileceğini kaydetti. Ev karantinasına ilişkin çalışmalarda da son noktaya gelindiğini aktaran Saner, kurallara uymanın da önemine değindi.

[ad_2]

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın