Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Tatar’a tebrik telefonu

 Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Tatar’a tebrik telefonu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı seçilen Ersin Tatar ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Temas Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, KKTC Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki başarısı nedeniyle Ersin Tatar’a tebriklerini ileterek, “Cumhurbaşkanlığı misyonuna seçilmenizin şahsınız, KKTC halkı ve Kıbrıs davamız için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Kıbrıs Türkü’nün bir sefer daha tüm dünyaya demokratik olgunluğunu ispatladığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ersin Tatar’ın geleceğe dair sunduğu vizyon ve gösterdiği güçlü liderlikle güç bir devranda cereyan eden seçim yarışından galip çıkmaya muvaffak olduğunu kelam etti.

Ersin Tatar’ın Cumhurbaşkanlığında KKTC’nin hak ve adalet uğraşına özgüvenle ve muvaffakiyetle devam edeceğine inancının tam olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ersin Tatar’ın Başbakanlığı periyodunda başta Doğu Akdeniz’deki hidrokarbon faaliyetleri ve KKTC’nin kalkınması olmak üzere her alanda sergiledikleri uyumlu iş birliğini tıpkı kararlılıkla sürdüreceklerine inandığını lisana getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye ve KKTC’nin gelecek dönemde Kıbrıs sorununun analizine yönelik gayretlerine de devam edeceğini belirtti.

KKTC’de Ersin Tatar, cumhurbaşkanı seçildi

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın