Dev Banka, Sınır Ötesi Para Transferini Arttırmak İçin RippleNet’e Katıldı

 Dev Banka, Sınır Ötesi Para Transferini Arttırmak İçin RippleNet’e Katıldı

4,6 milyar dolar değerinde varlığa sahip olan büyük bir Vietnam bankası Orient Commercial Joint Stock Bank (OCB), 10 aylık bir bekleyişin ardından RippleNet‘e stratejik ortak olarak katıldığını duyurdu. OCB, sınır ötesi ödemeleri geliştirmek için Ripple’ın blok zinciri teknolojisinden yararlanacak.

Yapılan bu ortaklık OCB‘nin fintech ve dijital bankacılık başkanı Phong Nguyen tarafından açıklandı. Ortaklık ile bankanın Ripple’ın blockchain teknolojisini sınır ötesi ödemeler ve havalelerde oluşan maliyetleri azaltmak için kullanması sağlanacak.

Kaynak:https://www.linkedin.com/posts/phongnguyenhuu_digitaltransformation-blockchaintechnology-activity-6722707310189379584-sJsz/

Konu ile ilgili olarak Phong Nguyen şu açıklamayı yaptı:

Nguyen, ayrıca, bağlılıkları için Ripple’ın Singapurlu ekibine minnettarlığını dile getirdi ve bu ortaklığın Vietnamlı tüketicilere etkileyici kredi hizmetleri sunacağını açıkladı.

Ripple’ın blockchain teknolojisinden yararlanarak OCB, perakende ve KOBİ müşterilerine daha şeffaf ve daha hızlı sınır ötesi ödemeler ve havaleler sunacak.

Ripple, koronavirüs pandemisinin meydana getirdiği bir ekonomik kargaşanın ortasında küresel finansal katılım sağlamada sürekli olarak kayda değer adımlar atmaya devam ediyor.

Yakın zaman önce Ripple, gelişmekte olan bir piyasada finansal katılım sağlamaya çalışırken dijital varlıklardan yararlanmasını sağlamak için Mercy Corps’a 10 milyon dolar katkıda bulunduğunu açıklamıştı. Duyuru, Ripple’ın ödemeler, finansal hizmetler, blockchain teknolojisi ve politikada dünyanın en güvenilir seslerini birleştiren yıllık bir konferans olan 2020 Swell konferansı sırasında yapılmıştı.

Ayrıca Ripple, kısa süre önce, blockchain’in benimsenmesinin finansal kurumlar için başarılı büyüme stratejilerinin anahtarı olduğun belirtti. Şirket, blockchain’i küresel finansal içerme arayışına doğru bir basamak olarak gördüğünü sürekli dile getiriyor.

OCB Hakkında

Genel merkezi Ho Chi Minh City’de bulunan Orient Commercial Joint Stock Bank’ın Yönetimi altında 4,6 milyar dolar değerinde varlık bulunmaktadır. Ayrıca Vietnam’ın her yerinde bulunan 130’dan fazla şubeden oluşan bir ağa sahip olan banka Vietnam’ın en büyük bankalarından birisidir.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Bu makale ilk olarak Muhabbit’te yayınlanmıştır

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın