Güney Kıbrıs-Koronavirüs tedbirleri gevşiyor – News Kıbrıs

 Güney Kıbrıs-Koronavirüs tedbirleri gevşiyor – News Kıbrıs

[ad_1]

Güney Kıbrıs-Koronavirüs tedbirleri gevşiyor
Okunma : 17 views


Güney Kıbrıs’ta koronavirüse karşı alınan tedbirlerde büyük oranda gevşetilmesi kararı alacak.

Kıbrıs Haber Ajansı’nın aktardığı bilgilere dayanarak, üzerinde karara varılan bazı konuların, dolaşımlarla ilgili olduğu, yani gece saat 11’e kadar hareket özgürlüğü, restoran, kafe gibi alanların açılması ve ortaokul öğrencilerinin okullarına geri dönmesi olduğu belirtildi.

Yeni gevşetilmiş tedbirlerin 16 Mart’tan itibaren geçerli olması ve son karar ve onaylama için önerilerin yarın Bakanlar Kuruluna gönderilmesi bekleniyor.

ayrıca, yarın Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası son kararlar vatandaşlara açıklanacak.

Mesaj sayısı iki olarak kalacak

Aynı kaynaklara göre, vatandaşların hareket etmek için gönderecekleri sms mesaj sayısı iki olmaya devam edecek ve Mart sonu öncesi kaldırılması beklenmiyor.

Evlerde toplanmalarla ilgili, en yakın senaryoya göre, 16 Mart’tan itibaren evlerde 10 kişiye kadar toplantılara izin verilecek.

Otellerin ne zaman açılacağı bilinmiyor

Otel sanayiinin açılmasıyla ilgili belirsizlik şu ana kadar devam ediyor.

Cumhurbaşkanı, bu akşam Sağlık Bakanının da hazır bulunacağı Kıbrıs Otelciler Birliği ile bir toplantıya katılacak ve önümüzdeki günlerde daha fazla karar alınması bekleniyor.

Restoranlarla ilgili protokoller tamamlanıyor

Diğer bilgilere göre, restoranların çalışması ile ilgili protokoller henüz hazırlanmadı ve bunların çarşamba gününe kadar tamamlanması bekleniyor.

Protokolün diğer konuların yanı sıra, restoranların kaç kişiye kadar hizmet verebilecekleriyle ilgili olması bekleniyor.

 [ad_2]

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın