Hava ulaşımında uçuş kısıtlamaları genişletildi

 Hava ulaşımında uçuş kısıtlamaları genişletildi

[ad_1]

Coronavirüsün mutasyona uğradığı ülkelerden adanın kuzeyine yönelik hava yolu ile gelecek yolculara konan kısıtlamalar genişletildi.

Birleşik Krallık, Hollanda, Danimarka ve Brezilya ile birlikte tüm Afrika ülkeleri de Coronavirüsün mutasyona uğraması nedeniyle kısıtlama uygulanan ülkeler listesine eklendi. Ulaştırma Bakanlığı’ndan oluşturulan açıklamada, ‘KKTC yurttaşları’ ve ikamet, iş, eğitim, ev sahibi dışında ‘turistik’ amaçlı ziyaretler bu ülkelere kısıtlandı.

Buna göre son 14 gün içersinde Cezayir, Angola, Benin, Botsuana, Burkina Faso, Burundi, Kamerun, Kape Verde, Orta Afrika Cumhuriyeti, Çad, Komoros, Kongo Demokratik Cumhuruyeti, Kongo, Cibuti, Mısır, Ekvator Ginesi, Eritre, Esvantini, Ethopya, Gabon, Gambia, Gana, Gine, Gine-Bissau, Fildişi Sahili, Kenya, Lesotho, Liberya, Libya, Madagaskar, Malavi, Mali, Moritanya, Mauritius, Fas, Mozambik, Namibya, Nijer, Nijerya, Ruanda, Sao Tome ve Principe, Senegal, Seyşeller, Siera Leone, Somali, Güney Afrika, Güney Sudan, Sudan, Tanzanya, Togo, Tunus, Uganda, Zambiya, Zimbabve, Sahravi, Somaliland, Kanarya Adaları, Cauta, Fransız Güney ve Antartik Adaları, Maderya, Mayette, Melilla, Soberanya, Reunion, Pelagie Adaları, Sokatra, Saint Helena Ascension ve Tristan da Cunha’da bulunan kişilere 14 gün karantina koşulu uygulanacak. Ülkeye “KKTC yurttaşları” ilaveten, yurttaş anne veyahut babaya sahip, iş sahibi ve ya ikamet izinli, üniversitelerde eğitim gören kiracı ve ya son 12 ayın 6 ayını adanın kuzeyinde geçirenler 14 gün karantina şartı ile gelebilecek.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’nın söz konusu değişikliği içeren ‘havacılık bildirisi’ anlamına gelen NOTAM’ı ilerleyen saatlerde yayımlayacağı bildirildi.

[ad_2]

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın