İtalya’da helikopter kazasında 5 kişi hayatını kaybetti

 İtalya’da helikopter kazasında 5 kişi hayatını kaybetti

İtalya’da meydana gelen helikopter kazasında beş kişi hayatını kaybetti. İtalyan haber ajansı ANSA, arama kurtarma ekiplerine dayandırdığı haberinde iki yolcunun da halen kayıp olduğunu duyurdu.

Helikopterde bulunan toplam yedi kişiden dördünün Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri bünyesinde çalışan Türk vatandaşları olduğu öğrenildi.

Helikopterin Perşembe günü İtalya’nın Toskana bölgesindeki Lucca kentinden havalandığı belirtiliyor. Kuzeydeki Treviso’ya doğru giden helikopterin bir süre sonra radardan kaybolduğu ve bölgedeki kötü hava şartlarından ötürü bir tepeye çarptığı aktarılıyor.


İtalya’da düşen helikopterin yerini bulmaya çalışan arama kurtarma ekipleriFotoğraf: Carlo Bressan/AA/picture alliance

ANSA uçakta bulunan Türk vatandaşlarının isimlerini, Serhat Kenar, Arif Cez, İlker Uçar, Altuğ Erbil olarak açıkladı. Eczacıbaşı çalışanlarının firma adına kağıt ürünleri fuarına katılmak üzere İtalya’da bulunduğu öğrenildi. Helikopterde pilotun yanı sıra iki de Lübnan vatandaşının bulunduğu belirtiliyor.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, kazaya ilişkin “Helikopterin düştüğü bölge bulunmuş ama helikopterdeki kişiler hakkında henüz bilgi edinemedik” açıklamasında bulundu.

Reuters / EC,ET

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın