Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu’ndan HDP’ye, 8. kuruluş yıldönümü için kutlama bildirileri

 Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu’ndan HDP’ye, 8. kuruluş yıldönümü için kutlama bildirileri

Halkların Demokratik Partisi (HDP), 8. kuruluş yıl dönümünü İstanbul’da düzenlediği aktiflikle kutladı. Kuruluş yıl dönümü aktifliğine davet edilen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) önderi Kemal Kılıçdaroğlu, kutlama iletisi gönderdi.

Duvar’ın haberine nazaran HDP Eş Genel Liderleri Pervin Buldan ve Mithat Sancar’a farklı başka gönderilen iletilerde Kılıçdaroğlu, “Adalete olan hasretimizin giderek arttığı bu günlerde ülkemiz demokrasisine katkı sunacağınız çalışmalarda muvaffakiyetler diliyor, kuruluş yıldönümünüzü kutluyorum. Sizin nezdinizde tüm parti yöneticilerine, üyelerinize ve katılan tüm konuklara selam ve hürmetlerimi sunuyorum” sözlerini kullandı.

İmamoğlu: Barışı ve kardeşliği büyütmekten asla vazgeçmeyeceğiz

HDP’nin 8. yıl kuruluş aktifliğine bildiri gönderen İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu ise, “Halkların Demokratik Partisi’nin 8. kuruluş yıl dönümü sebebiyle hem sizleri hem de HDP’ye gönül vermiş tüm partililerinizi yürekten kutluyorum” dedi ve bildirisini şu tabirlerle sürdürdü:

“Daha adil ve eşit bir İstanbul için çıktığımız seyahatte adaletsizliğe ve haksızlığa karşı demokrasiden yana iradesini ortaya koyan tüm partililerinize bir kere daha teşekkürlerimi sunarım. Bu vesileyle barışı ve kardeşliği büyütmekten asla vazgeçmeyeceğimizin bir sefer daha altını çiziyor, tüm iştirakçilere en içten selam ve sevgilerimi gönderiyorum.”

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın