KTAMS ve Kamu-Sen’den grev uyarısı

 KTAMS ve Kamu-Sen’den grev uyarısı

[ad_1]

Kamu-Sen ve KTAMS, hükümetin Mağusa Devlet Hastanesi’ndeki personel yetersizliği sorununa 2 Nisan Cuma gününe kadar çözüm bulmaması halinde hastanede daha önce askıya almış oldukları grevi yeniden uygulamaya koyma uyarısında bulundu.

Kamu-Sen Genel Sekreteri Özgür Kıdrışlıoğlu, KAMU-SEN ve KTAMS adına açıklamada bulunarak, iki sendikanın 18 Ocak tarihinde Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde laboratuvarı ve kan bankasındaki personel yetersizliği ve işlerin durma noktasına gelmesinden dolayı yaptıkları grevi Sağlık Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı ile yaptıkları görüşmeler neticesinde askıya aldıklarını yalnız bugün itibarıyla bakanlıkların henüz bu konuda olumlu bir adım atmadıklarını belirtti.

Kıdrışlıoğlu, sendikaların ilgili bakanlıkların hastanedeki personel eksikliği sorununu çözme niyeti bulunmadığı yönünde bir intiba edindiklerini ifade ederek, hastane içerisindeki servislerde hemşire sayısında “ciddi yetersizliklerin” söz konusu olduğunu ifade etti. 

Özgür Kıdrışlıoğlu, “22.05.2020 tarihinde hastane başhekimi, Sağlık Bakanlığı’na gönderdiği yazıda 54 hemşireye ihtiyacı olduğunu bildirmiştir. Acil servis ve diğer servislerde nöbetler az sayıda hemşire ile döndürülmeye çalışılmaktadır. Buna rağmen 3’üncü kez Nakil Tüzüğüne rağmen kurul toplanmamakta herhangi bir tedbir alınmamaktadır” dedi.

Kıdrışlıoğlu, açıklamasında, “sorunların çözümü adına askıya almış olduğumuz greve rağmen çözüm üretmeyen ilgili bakanlıklara çağrımızdır. 2 Mart Cuma gününe kadar bu konuda bir çözüm üretilmemesi halinde 05 Mart Pazartesi günü Gazimağusa Devlet Hastanesi genelinde greve gideceğimizi kamuoyuna bildiririz”

[ad_2]

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın