Lider Erdoğan, Tatar’ı Türkiye’ye davet etti

 Lider Erdoğan, Tatar’ı Türkiye’ye davet etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bildirisinde “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı seçilen Sayın Ersin Tatar’ı şahsım ve Türk Milleti ismine tebrik ediyorum. Türkiye, Kıbrıs Türk halkının hak ve hukukunun korunması için gereken her türlü çabayı göstermeyi sürdürecektir.” dedi

LİDER ERDOĞAN TATAR’I TÜRKİYE’YE DAVET ETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KKTC’nin yeni Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı arayarak tebrik etti.

Demirören Haber Ajansı’nın (DHA) edindiği bilgilere nazaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tatar’ın muvaffakiyetini tebrik etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tatar’ı birinci yurtdışı ziyareti için Ankara’ya davet etti.

TBMM LİDERİ ŞENTOP: KKTC HALKINA GÜZEL OLMASINI DİLİYORUM

TBMM Liderimiz Sayın Prof. Dr. Mustafa Şentop, KKTC’de yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanan Ersin Tatar’ı toplumsal medya hesabından paylaştığı bildiri ile tebrik etti.

DIŞİŞLERİ: SEÇİLDİĞİ BU AZİZ MAKAMDA MUVAFFAKİYETLER DİLİYORUZ

Dışişleri Bakanlığınca, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) yapılan cumhurbaşkanı ikinci cins seçiminde resmi olmayan sonuçlara nazaran Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) adayı Ersin Tatar’ın KKTC’nin yeni cumhurbaşkanı seçilmesine ait, “Tatar’ı tebrik ediyor, seçildiği bu aziz makamda muvaffakiyetler diliyoruz.” tabirleri kullanıldı.

Bakanlıktan, KKTC seçimlerine yönelik yapılan yazılı açıklamada, bugün ikinci tipi gerçekleştirilen cumhurbaşkanlığı seçimlerinin, KKTC’nin örnek demokrasisini ve Kıbrıs Türk halkının siyasi olgunluğunu yansıtan biçimde gerçekleştirilmiş olmasından büyük memnuniyet duyulduğu kaydedildi.

“Resmi olmayan seçim sonuçlarına nazaran Başbakan Sayın Ersin Tatar’ın seçimleri kazandığı bildirilmiştir. Sayın Tatar’ı tebrik ediyor, seçildiği bu ulu makamda muvaffakiyetler diliyoruz.” sözü kullanılan açıklamada, sonuçların, Kıbrıs Türk halkının hür ve hükümran iradesini yansıttığı belirtildi.

Açıklamada, Kıbrıs Türk halkının gücünün, birlik ve beraberliğinin toplumsal dayanışma ve demokrasi prensipleri çerçevesinde sürdürebilmesinden ileri geldiği vurgulanarak, şunlar kaydedildi:

“Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin tüm kurumlarıyla yakın eş güdüm halinde çalışmayı, Ada’nın ortak sahibi Kıbrıs Türkü’nün hâkim eşitliğini ve Doğu Akdeniz’deki yasal hak ve çıkarlarını her şartta desteklemeyi, ahdi ve tarihi sorumluluklarımızı hassasiyet ve kararlılıkla yerine getirmeyi her vakit olduğu üzere sürdüreceğiz.”

CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI OKTAY: KKTC’DE BUGÜN DEMOKRASI BAYRAMI VAR

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, resmi olmayan sonuçlara nazaran KKTC Cumhurbaşkanı seçilen Ersin Tatar’ı tebrik etti.

Oktay, Twitter hesabından, KKTC’deki cumhurbaşkanı seçimlerine ait paylaşımda bulundu.

“KKTC’de bugün demokrasi bayramı var.” sözünü kullanan Fuat Oktay, şunları kaydetti:

“Şeffaflık içinde gerçekleştirilen ve Kıbrıs Türk halkının demokrasi kültürünü tüm dünyaya en açık biçimde gösteren seçimlerde Cumhurbaşkanı seçilen Sayın Ersin Tatar’ı samimiyetle tebrik ediyorum. Seçim sonuçlarının, sandıkta ortaya koyduğu özgür irade ile KKTC’nin geleceğine sahip çıkan Kıbrıs Türk’ü kardeşlerimiz ve bölgemiz istikrarı için güzel olmasını diliyorum.”

BAKAN ÇAVUŞOĞLU: ERSİN TATAR’I GÖNÜLDEN KUTLUYORUZ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuğlu tebrik bildirisinde “KKTC Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanan Ersin Tatar’ı gönülden kutluyoruz. Kıbrıs Türkünün refahı, kalkınması ve güvenliği için daima birlikte çalışacağız. KKTC’nin Doğu Akdeniz’deki yasal hak ve çıkarlarını daima birlikte koruyacağız.” dedi.

 

BAKAN KOCA: HEPİMİZ İÇİN İYİ OLSUN

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca Ersin Tatar için “KKTC Başbakanı Ersin Tatar, resmi olmayan sonuçlara nazaran, Cumhurbaşkanı seçildi. Kendisini şimdiden kutluyor ve muvaffakiyetler diliyorum. Kıbrıs Türkleri ve hepimiz için iyi olsun.” dedi.

BAKAN ALBAYRAK: KARDEŞ KIBRIS TÜRK HALKI İÇİN GÜZEL OLSUN

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tebrik iletisinde “KKTC’de seçimleri önde bitiren Ersin Tatar’ı kutluyor, gelecek günlerde gireceği ağır tempo için kolaylıklar diliyorum. KKTC ve Akdeniz Bölgesi’nin geleceği için büyük ehemmiyet taşıyan seçim sonuçlarının kardeş Kıbrıs Türk halkı için iyi olmasını temenni ediyorum.” dedi.

BAKAN ERSOY: YENİ VAZİFESİNDE MUVAFFAKİYETLER DİLİYORUM

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, resmi olmayan sonuçlara nazaran Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanlığına seçilen Ersin Tatar’ı kutladı.

Ersoy, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu tabirlere yer verdi:

“Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin yeni Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar’ı tebrik ediyor, daha güçlü bir KKTC’nin inşaası yolunda yeni vazifesinde muvaffakiyetler diliyorum. Seçim sonuçları, Kıbrıs Türk halkı için iyi olsun.”

VALİ YERLİKAYA: HAYIRLI OLSUN

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı seçilen Ersin Tatar için tebrik paylaşımında bulundu.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı seçilen Ersin Tatar için tebrik paylaşımında bulundu. Vali Yerlikaya, paylaşımında şu tabirleri kullandı: “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanan Sayın Ersin Tatar’ı tebrik ediyor, vazifesinde muvaffakiyetler diliyorum. İyi olsun.”

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın