Litecoin Fiyat Analizi 18.10.2020

 Litecoin Fiyat Analizi 18.10.2020

Bugünkü fiyat analizi yazım için seçtiğim coin her kripto para yatırımcısının tanıdığı Litecoin yani LTC. Tekrar hatırlatayım, kimi günler sizlerin istediği coinlerin analizini hazırlayacağım. Analizini istediğiniz coinleri twitter üzerinden bana ulaşarak iletebilirsiniz.

18.10.2020 2H Litecoin LTC fiyat grafiği

Her zamanki üzere birinci olarak grafikte destek ve direnç seviyelerini belirlememiz gerekmektedir. Size tavsiyem de her vakit birinci olarak destek/direnç bölgelerini belirleyin. Burada küçük bir nokta da belirtmek istiyorum. Kimi arkadaşlar destek ve direnç seviyelerini tek bir çizgi olarak belirlemekteler. Tek bir çizgi yerine bölge olarak belirlemek daha hakikat olacaktır. Tradingview üzerinde bu iki metodu test edip sonucu siz de görebilirsiniz.Grafikte kırmızı olarak işaretlediğim bölgeler bu vakit dilimi için major bölgeler. “Bu vakit dilimi” kelamını bilerek kullandım. Çünkü kestirim edersiniz ki her vakit diliminin destek ve direnç seviyeleri farklı olmaktadır. Örneğin saatlik vakit dilimindeki bir destek günlük grafikte çok da düzgün sonuçlar vermez. 48,50-48,9$ fiyat seviyelerindeki direnç seviyesi görmüş olduğunuz üzere birkaç gün öncesine kadar destek olarak çalışırken şuan bir direnç bölgesi. Fiyat o desteği kırdıktan sonra bir retest gerçekleştirmemiş. Bu retestin gerçekleşeceğini düşünüyorum. Çünkü fiyat ve RSI ortasında bir müspet uyumsuzluk da mevcut. Fiyat daha düşük bir taban yaparken RSI’daki tabanlar yükselmiş durumda. Burada şunu da açıklamak istiyorum. RSI ayarlarını birinci hali üzere kullanıyorsanız, RSI değeri fiyattaki mum kapanışlarına göre hesaplanır. Bundan dolayı uyumsuzluk bakarken fitiller dikkate alınmaz ve mum kapanışlarına bakılır.Son olarak grafikte bir yükselen trend olduğunu görmekteyiz. Uzun vadeli süreçlerde bu trendin göz önüne almak gerektiğini düşünüyorum.Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız kâfi olacaktır.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

İKAZ: Üstte verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veyahut yapmayı düşünen şahısların kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Bu makale birinci olarak Muhabbit’te yayınlanmıştır

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın