Rakibine tüküren Marcus Thuram’a rekor ceza

 Rakibine tüküren Marcus Thuram’a rekor ceza

Almanya Bundesliga’nın köklü kulüplerinden olan Borussia Mönchengladbach’ın, rakip oyuncunun yüzüne tüküren ve bu davranışıyla büyük tepki alan oyuncusu Marcus Thuram’a rekor bir para cezası kestiği belirtildi. Alman ekibi oyuncuyu, yıllık kazancının bir aylığı olan 150 bin Avro’yu kesme cezasıyla cezalandırdı. Kulüp, kasasında kalacak 150 bin Avro’yu da yardıma muhtaç olanlara bağışlayacak.

Rakibine tüküren Marcus Thurama rekor ceza

Borussia Mönchengladbach’ın Fransız asıllı forvet oyuncusu 23 yaşındaki Marcus Thuram, Borussia Mönchengladbach ile Hoffenheim arasında oynanan Bundesliga maçında Hoffenheim oyuncusu Stefan Posch’nın yüzüne tükürerek, kırmızı kartla oyundan atılmıştı. Tükürük skandalına imza atmasıyla bir anda Alman futbol kamuoyununda eleştirilerin hedefi haline gelen Marcus Thuram’a, ilk cezanın kulübü Borussia Mönchengladbach’tan geldiği belirtildi. Alman Bild Gazetesi’nin yer verdiği bir haberinde, Borussia Mönchengladbach’ın oyuncusu Marcus Thuram’a kestiği cezayı sayfasına taşıdı.

Rakibine tüküren Marcus Thurama rekor ceza

Alman kulübün oyuncusuna kestiği para cezasını rekor ceza olarak nitelendiren Bild haberinde, Borussia Mönchengladbach Spor Direktörü Max Eberl’in konuşmasını şu şekilde aktardı:
“Marcus Thuram ile bu sabah uzun bir konuşma yaptık. Aynı konuşma sırasında Marcus Thuram, hem benden hemde kulüp camiasından özür diledi. Biz, kulüp olarak sahadan atılmasına sebep olan bu harekete karşılık, oyuncumuzun bir yıllık kazancı olan 1.8 milyon Avro’dan bir aylığı 150 bin Avro’ya denk gelen rakamı kesme (ödememe) cezasına karar verdik. Kesilen rakamı da, sosyal alanda yardıma ihtiyacı olanlara bağışlanacak.”

Rakibine tüküren Marcus Thurama rekor ceza

KULÜP TARİHİNDE EN AĞIR PARA CEZASI
Borussia Mönchengladbach Kulübü’nün buna benzer davranışlar sergileyen oyuncularına müsamaha göstermediğini yazan Bild, söz konusu kulübün her yeni oyuncusuna nasıl davranması gerektiğini anlatan bir kurallar listesi sunduğunu ve listesin ilk sırasında da saygı kuralının yer aldığını belirtti. Haberde Borussia Mönchengladbach’ın, 2010 yılında eski profesyonel oyuncusu olan Raul Bobadilla’nın bir maçta dördüncü hakeme küfür etmesinden dolayı kendisini, 50 bin Avro ile cezalandırdığı hatırlatıldı.
Öte yandan Marcus Thuram’un, mücadele sırasında Stefan Posch’nin Fransızca küfür ettiğini ve bundan dolayıda kendisine hakim olmadığını söylerken, Marcus Thuram’un takım arkadaşlarının yaşanan bu davranışa anlayış göstermediği belirtildi.
Tükürük skandalı ile anılan Marcus Thuram’un en az 6 maç ceza alması bekleniyor.

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın