Türkiye’den Ersin Tatar’a tebrik

 Türkiye’den Ersin Tatar’a tebrik

 

Bakanlıktan, KKTC seçimlerine yönelik yapılan yazılı açıklamada, bugün ikinci tipi gerçekleştirilen cumhurbaşkanlığı seçimlerinin, KKTC’nin örnek demokrasisini ve Kıbrıs Türk halkının siyasi olgunluğunu yansıtan biçimde gerçekleştirilmiş olmasından büyük memnuniyet duyulduğu kaydedildi.

“Resmi olmayan seçim sonuçlarına nazaran Başbakan Sayın Ersin Tatar’ın seçimleri kazandığı bildirilmiştir. Sayın Tatar’ı tebrik ediyor, seçildiği bu büyük makamda muvaffakiyetler diliyoruz.” sözü kullanılan açıklamada, sonuçların, Kıbrıs Türk halkının hür ve hükümran iradesini yansıttığı belirtildi.

Açıklamada, Kıbrıs Türk halkının gücünün, birlik ve beraberliğinin toplumsal dayanışma ve demokrasi prensipleri çerçevesinde sürdürebilmesinden ileri geldiği vurgulanarak, şunlar kaydedildi:

“Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin tüm kurumlarıyla yakın eş güdüm halinde çalışmayı, Ada’nın ortak sahibi Kıbrıs Türkü’nün hükümran eşitliğini ve Doğu Akdeniz’deki yasal hak ve çıkarlarını her şartta desteklemeyi, ahdi ve tarihi sorumluluklarımızı hassasiyet ve kararlılıkla yerine getirmeyi her vakit olduğu üzere sürdüreceğiz.”

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın