Vakıflar İdaresi’nden “İsraf” yarışmaları

 Vakıflar İdaresi’nden “İsraf” yarışmaları

[ad_1]

Kıbrıs Vakıflar İdaresi, “İsraf” konulu yarışmalar düzenliyor. 5-18 yaş grupları arası herkese açık olan yarışmalara son müracaat tarihi 15 Nisan. 

“Fikir üretme, makale yazma ve proje geliştirme” olmak üzere üç dalda düzenlenecek yarışmalara son müracaat tarihi 15 Nisan.

Vakıflar İdaresi’nden oluşturulan açıklamaya göre yarışmalara 5-8, 9-11, 12-15 ve 16-18 yaş grubundan çocuk ve gençler şu üç kategoride katılabilecek:

“1. Fikir Üretme Yarışması: İsrafla ilgili tespit edilen bir probleme çözüm olarak fikir üretme ve bu fikrin ikna edici şekilde sunulması.

2. Makale Yazma Yarışması: İsraf üzerine farkındalık ve etki oluşturacak bir makale yazımı sunulması.

3. Proje Geliştirme Çalışması: İsrafla ilgili bir problemin çözümünün hayata geçirilmesi, uygulamanın anlatılacak şekilde video ve rapor sunulması.”

Yarışmalar, uygulanabilirlik, anlaşılabilirlik, faydalılık ve problemin gerçekliği göz önünde bulundurularak jüri üyeleri tarafından değerlendirilecek.

Birincilere laptop diğer derecelere hediye çekleri verilecek yarışmaya katılmak isteyenler eserlerini israfyarismasi@evkaf.org adresine gönderebiliyor. Başvurularda katılımcının isim, soyisim, kategori, yaşadığı şehir ve telefon numarası yazması gerekiyor.

[ad_2]

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın